poloha tábořiště

pro širokou veřejnost... zodpovídáme zde dotazy, týkající se oddílu a jeho akcí...

poloha tábořiště

Příspěvekod Tomáš » stř pro 02, 2009 15:39

Ahoj, zdravím všechny členy TK O.K. Chtěl jsem se zeptat, jestli jste pokračovatelé Kulíšku, který dříve sídlil na Kotlářské a následně Jiráskově ulici? Pokud ano, mám druhou otázku. Jakožto zakládající člen, který byl u zrodu Kulíšku a který jezdil na tábory do Olešnice a Kněževsi, by mě zajímalo, zda nemáte někde ve svých "histrorických" dokumentech uvedenou polohu tábořiště u Olešnice (cca rok 1995). Co si pamatuji, tábořiště stávalo na louce u chaty, která se nacházela někde v trojúhelníku obcí Olešnice, Lhota u Olešnice a Velké Tresné. Na tábořiště se chodilo polní cestou, která vedla západně z Olešnice, do kopce kolem vysílače (ten jsem bez problémů našel v Google Earth, ale cestu dál k tábořišti si nevybavuji). Víc nevím, je to přeci jen už nějaký ten pátek. Rád bych se na to místo zajel podívat. Druhé tábořiště u Kněževsi jsem bez obtíží našel a navštívil. Pokud byste tedy měli nějaké informace o umístění tábořiště u Olešnice, dejte mi prosím vědět. Stačí souřadnice GPS, nebo přibližnou lokaci. Děkuji za ochotu a přeji mnoho sil při organizování tábornického klubu. Tomáš.
Tomáš
 

Re: poloha tábořiště

Příspěvekod Tom » stř pro 02, 2009 16:31

Ahoj, opravdu jsme ti samí Kulíšci z Jiráskovy ulice :-)

Tábor 95 bohužel nepamatuji, ale podle popisu, a co jsem slyšel z vyprávění, se konal u chaty Bumbálka. Ta stále patří ČTU a je možno se na ní po domluvě ubytovat (kontakt je na stránkách http://www.ctujm.cz v sekci aktuality). Poměrně často tam jezdíme na výpravy a považujeme ji téměř za svou domovskou základnu.

Na mapě by se měla nacházet zhruba tady:
http://www.mapy.cz/#mm=FP@ax=137631656@ay=134075904@at=Chata%20Bumb%C3%A1lka@ad=Chata%20%C4%8CTU%20Bumb%C3%A1lka@x=137630752@y=134075584@z=17

Nejlepší cesta je z Olešnice kolem hřbitova stále nahoru po cestě. Dříve to bývala hodně rozbitá asfaltka a polňačka, teď na protějším kopci vyrostla rozhledna a malá sjezdovka, takže polní cestu nahoru nově vyasfaltovali. Naštěstí je tam ale i tak velmi malý provoz a chata je schovaná za lesem, takže okolí neztratilo nic ze své krásy a klidu. Před vrcholem kopce se cesta zatáčí téměř do pravého úhlu podél ohrady, kde se pásají krávy. Tam je potřeba sejít z asfaltové cesty a dát se doleva lesní cestou, která zhruba kopíruje ohradu. U krmelce je odbočka doprava a vede lesem stále ve směru podél ohrady. Tou se dá dojít až nad chatu.

Nějaké fotky z chaty a jejího okolí se dají najít v naší galerii http://galerie.kulisci.info/ . Jsou to myslím výpravy pod č.5 a 7.

Přeji hodně štěstí při hledání a pěkné chvíle v okolí Olešnice

Tom Gill

EDIT:

Pokud by jsi měl zájem a zanechal nám na sebe kontakt, mohli bychom Tě informovat například pokud by se chystala nějaká sešlost s bývalými členy klubu. Zatím taková akce naplánovaná není, ale vzheldem k tomu, že se blíží výročí založení klubu, kdo ví :-)
Aut Kulíšek, aut nihil! Pax vobiscum!
Tom
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvkový maniak
 
Příspěvky: 389
Registrován: pon bře 24, 2008 23:11
Bydliště: Kuřim

Re: poloha tábořiště

Příspěvekod Tomáš » stř pro 02, 2009 16:59

Díky moc, teď už to bez problémů najdu. Jinak hned po té, co jsem ten příspěvek dopsal, jsem si vzpomněl, že chata se jmenovala Bumbálka... Kontak na mě je tomruz@email.cz. Jsem v kontaktu s dalšími dvěma až třemi bývalými členy, takže kdyby něco, můžu jim dát vědět. Také jsem zvědav na sekci historie klubu, až ji dokončíte, rád si zavzpomínám. Ještě jednou díky!
Tomáš
 


Zpět na Návštěvní kniha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron